Stav detských ihrísk v Martine

Autor: Stanislav Thomka | 18.9.2019 o 18:06 | (upravené 18.9.2019 o 18:40) Karma článku: 1,70 | Prečítané:  666x

Poslednou dobou ma kontaktovalo viacero rodičov malých detí a oznamovali mi poškodené prvky na detských ihriskách v našom meste. Osobne som si šiel pozrieť všetky nahlásené poškodené šmýkačky a hojdačky. Bol som zaskočený.

Poslednou dobou ma kontaktovalo viacero rodičov malých detí a oznamovali mi poškodené prvky na detských ihriskách v našom meste. Osobne som si šiel pozrieť všetky nahlásené poškodené šmýkačky a hojdačky. Stav detských ihrísk je v Martine nie v najlepšej kondícií. Mestá na Slovensku, ktoré som navštívil počas leta nám môžu ísť príkladom. Na niektorých martinských sídliskách sú preliezky ešte z čias, keď som sa po nich vešal ja sám ako dieťa a to už je naozaj pekne dávno. Bezpečnosť našich detí je veľmi dôležitá a preto som sa rozhodol predniesť do nášho mesta otázku stavu bezpečnosti detských ihrísk. 

 

Budem presadzovať celkovú pasportizáciu všetkých verejne dostupných ihrísk, či detských prvkov, ktoré sú na území mesta Martin. Zmysluplné by zároveň bolo, ak by mesto predložilo poslancom a aj obyvateľom na svojej internetovej stránke kompletný zoznam ihrísk, kde zároveň bude možnosť nahlásiť poškodené detské prvky za účelom ich opravy, resp. demontáže. Občan musí dostať v tomto prípade okamžitú spätnú väzbu, mesto musí pohotovo zareagovať.

Okrem samotnej pasportizácie sa budem snažiť presadiť celkový a komplexný audit bezpečnosti všetkých detských prvkov. Pokiaľ môžeme, tak budem rád ak predídeme akémukoľvek úrazu dieťaťa. Situáciu netreba podceňovať a naše deti si zaslúžia dôstojnú zábavu v parkoch. Pokiaľ sa osvedčí model zamykania detských ihrísk, tak ich na noc zamykajme. Zas neoplatí sa nám investovať do niečoho čo bude nezabezpečené a poškodené vandalizmom.

Tento týždeň som zároveň dostal podklady k zmene nevyužívanej betónovej plochy pred základnou školou Dolinského na detské dopravné ihrisko. Tento návrh, ktorý v sebe zahŕňa úpravu asfaltového povrchu ako aj namaľovanie dopravných značiek prednesiem spolu so samotným financovaním poslancom na schválenie. Ostáva mi veriť, že poslanci tieto moje návrhy schvália a naše mesto bude zas o niečo krajšie a atraktívnejšie pre mladé rodiny s deťmi. 

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?