Dalo mesto Martin súhlas Kotlebovi na míting v mestských priestoroch?

Autor: Stanislav Thomka | 9.10.2019 o 15:01 | (upravené 10.10.2019 o 16:37) Karma článku: 6,21 | Prečítané:  2715x

Súčasný primátor mesta Martin predtým pôsobiaci ako šéf lekárskej fakulty poskytol akademickú pôdu strane Smer SD na ich meeting a označil to vtedy za najlepší obchod aký pre fakultu urobil. Tentokrát mu prišla žiadosť od Kotlebu.

Vo februári 2019 si Martinčania mohli nájsť vo svojich schránkach pozvánku na predvolebný míting kandidáta na prezidenta z Ľudovej strany Naše Slovensko. Stretnutie s Marianom Kotlebom sa malo konať v zasadačke mestského úradu v Martine 27.2.2019. Po tom ako sa občania postavili proti takejto akcii, ktorá sa mala konať v budove mesta Martin, prišlo vyhlásenie primátora.

Uverejňujem primátorove stanovisko: V priebehu uplynulého víkendu boli zverejnené informácie o diskusii Mariána Kotlebu v priestoroch veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu v Martine. Primátor mesta Martin Ján Danko poskytol k predmetnej záležitosti vyjadrenie. „Okamžite po tom ako som sa dozvedel, že v priestoroch Mestského úradu v Martine má v nasledujúcich dňoch prebiehať diskusia Mariána Kotlebu, vydal som príkaz na jej zrušenie. Dnes a ani v budúcnosti ako primátor mesta nedám súhlas na organizáciu podobných podujatí v našich priestoroch,“ povedal martinský primátor.

Média písali o jeho počine, že dal zrušiť diskusiu. Čo však tomu predchádzalo? Predsa súhlas na diskusiu. A dal niekto súhlas, resp. kto ho dal? Nasledujúce riadky čítajte s porozumením.

https://myturiec.sme.sk/c/22060907/primator-zahatal-kotlebovi-cestu-do-martina.html

1. Primátor Ján Danko vydal príkaz na zrušenie diskusie. Súhlas na prenájom zasadačky na mestskom úrade je v kompetencii práve primátora. Čiže najprv dal súhlas a potom po vlne kritiky z radu občanov túto diskusiu zrušil? Dá sa zrušiť diskusia, pokiaľ by Kotleba nemal súhlas od primátora? Dával by si Kotleba leták s miestom konania, pokiaľ by nemal súhlas na prenájom zasadacej miestnosti?

 

 2. Dnes a ani v budúcnosti ako primátor mesta nedám súhlas na organizáciu podobných podujatí v našich priestoroch. V tejto vete mi chýba minulý čas. Dnes ani v budúcnosti nedám.... Otázka znie, či v minulosti už takýto súhlas nedal.  Na internetovej stránke mesta je možné sa dozvedieť, že: Mesto Martin eviduje jedinú žiadosť od Ľudovej strany naše Slovensko na predvolebné stretnutie s kandidátmi do eurovolieb v termíne od 1. apríla do 23. mája 2019 Čiže sa vrátim na začiatok.Pokiaľ mesto eviduje len jedinú žiadosť a to k eurovoľbám, to znamená, že k prezidentskej kampani neeviduje mesto žiadosť na predvolebnú kampaň k prezidentským voľbám. Čiže môže niekto zrušiť diskusiu, keď neexistuje žiadosť a k nej súhlasné stanovisko? Teoreticky áno, tak žeby dostali len ústny prísľub a potom by sa z toho dalo vycúvať vyhlásením, že diskusia bola zrušená. 

 

 Chcel som od mesta vedieť jednoznačnú odpoveď, lebo tu mám zbytočne veľa otáznikov. Tak som sa teda opýtal: Na základe informácií zo stránky mesta Martin -  http://m.martin.sk/vyhlasenie-primatora-mesta-jana-danka/d-63627zo dňa 25.2.2019 sa píše, že Mesto Martin eviduje jedinú žiadosť od Ľudovej strany naše Slovensko na predvolebné stretnutie s kandidátmi do eurovolieb v termíne od 1. apríla do 23. mája 2019.Chcem sa informovať či politickej strane bolo na túto žiadosť vydané súhlasné stanovisko od primátora mesta Martin na prenájom mestskej zasadačky za účelom predvolebného stretnutia politickej strany Kotleba - Ľudová strana naše Slovensko. 

 

Odpoveď zo strany mesta je, že mi na túto otázku nemusia odpovedať.

 

 Zhrnutie: 

 

1. Ohlásená diskusia k prezidentskej kampani Kotlebu nebola, lebo k nej neexistovala oficiálna žiadosť a teda ani oficiálny súhlas. Bola zrušená aj napriek tomu, že ju mesto neevidovalo.

 

2. Jediná žiadosť bola k predvolebnej kampani na eurovoľby pre ĽSNS, čo potvrdilo aj mesto.

 

3. Na otázku či dal primátor súhlasné stanovisko na prenájom zasadačky mestského úradu pre ĽSNS k eurovoľbám mi mesto informáciu neposkytlo.  

 

Názor nech si každý spraví sám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?