Dohoda mesta Martin a správy ciest, o ktorej poslanci nič nevedia.

Autor: Stanislav Thomka | 24.11.2019 o 18:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  868x

Pred dvomi mesiacmi som si ako poslanec vypýtal od vedenia nášho mesta informácie o dopravnej infraštruktúre. Chcel som vedieť, ktoré ulice spravuje mesto, ktoré spravuje kraj a ktoré sú v správe štátu. 

Pred dvomi mesiacmi som si ako poslanec vypýtal od vedenia nášho mesta informácie o dopravnej infraštruktúre. Chcel som vedieť, ktoré ulice spravuje mesto, ktoré spravuje kraj a ktoré sú v správe štátu. Tieto informácie spracovávam a čoskoro ich zverejním, aby obyvatelia mesta vedeli na koho sa majú obrátiť v prípade chýbajúceho kanála, resp. zimnej údržby, či rekonštrukcie konkrétnej cesty.

Minulý týždeň začala prebiehať rekonštrukcia na uliciach Červenej armády a Pavla Mudroňa. Tieto cesty sú v správe Investičnej výstavby a správy ciest Žilina.

V reportáži v televízií Markíza to spomína aj samotný riaditeľ tejto organizácie Ivan Brečka.

https://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/25854-televizne-noviny

Čo však ešte spomína je aj dohoda s mestom Martin, že po rekonštrukcii prevezme mesto do správy práve tieto najvyťaženejšie úseky. Je to niekoľko kilometrov ciest, ktoré tvoria mestský okruh. So správou samotných ciest býva spojená zimná údržba, rekonštrukcie a kompletná starostlivosť, ktorá odčerpáva peniaze z rozpočtu mesta. Po novom máme v starostlivosti aj chodníky pred rodinnými domami. A teraz je tu avizovaná dohoda, z ktorej vyplýva, že sa o tieto cesty budeme starať my ako mesto.

Takéto rozhodnutia musia prejsť hlasovaním mestského zastupiteľstva. Ak sa takáto dohoda uzavrela bez hlasovania v zastupiteľstve, podľa môjho názoru by mala byť neplatná, nakoľko takáto správa ciest má dopad na financie mesta.

Vyjadrenie riaditeľa investičnej výstavby a správy ciest Žilina Ivana Brečku v predmetnej reportáži TV Markíza:

„Bude sa tam pokračovať s ďalšou súvislou opravou s tým, že dohoda medzi slovenskou správou ciest ako momentálnym vlastníkom danej komunikácie a správcom, dôjde k prevzatiu toho úseku do správy mesta Martin.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zmeny v Smere: Kaliňáka by mohol nahradiť Kaliňák

V sobotu o podpredsedoch rozhodne pracovný snem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Rozpadne sa jedna z najlepších fakúlt na Slovensku?

Prečo je vzbura na jednej z najlepších slovenských fakúlt.

Stĺpček Jakuba Fila

Fico sa obklopuje trollmi, lebo si chce v politike už len tak trollovať

Na poslednú misiu chýba vízia.


Už ste čítali?