Odkaz pre psíčkarov v Martine. „STOP psím venčoviskám“.

Autor: Stanislav Thomka | 28.11.2019 o 8:08 | (upravené 28.11.2019 o 23:09) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  932x

V septembri sme sa tešili na realizáciu psích venčovísk, toaliet, košov či vrecúšok na psie exkrementy. Avšak predčasne. 

Na septembrovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva sme v Martine schválili poslanecký návrh, ktorý som predkladal, a to, aby sa z výberu daní za psov vybudovali v meste Martin psie „venčoviská“, psie koše, nakúpili vrecúška na exkrementy a psie toalety.

„Už od začiatku tohto volebného obdobia som sa rozprával s viacerými poslancami o podpore psíčkarov v našom meste. Každoročne dostane mesto Martin na daniach za psov do svojho rozpočtu viac ako 62.000 eur. Dlhodobo tu absentuje spätná väzba, ktorá sa nedostáva naspäť k platiteľom týchto daní,“

Zámerom môjho návrhu bolo, aby sa finančné prostriedky, ktoré získavame od obyvateľov za to, že majú prihlásených svojich domácich miláčikov vrátili prostredníctvom služieb späť k platiteľom. Aby to nebolo len o tom, že musia zaplatiť za psa dane a nič za ne.

V každej mestskej časti má mesto Martin svoje pozemky, ktoré by mohli byť vyčlenené pre psie „venčoviská“.

Nemôžeme sa hnevať na psíčkarov, že venčia svojich psov všade, keďže nemajú reálne vyhradené miesto, kde by mohli oficiálne so svojimi psami chodiť na prechádzky. Bolo by vhodné na ochranu detí na detských ihriskách postaviť nízke ploty ako aj osadiť označenia, aby ich tam majitelia psov nechodili venčiť.

Naozaj najmenej čo môžeme spraviť pre psíčkarov je, že im umiestnime smetné nádobky a zásobníky určené práve pre nich. Táto aktivita a myšlienka našla podporu v mestskom zastupiteľstve a finančné prostriedky mali byť zahrnuté do budúcoročného rozpočtu.

Na novembrovom zastupiteľstve primátor zaradil do programu bod s návrhom na zrušenie práve tohto uznesenia o výstavbe venčovísk.

Hlavným argumentom bol fakt, že už teraz sa dávajú finančné prostriedky na psí útulok a ďalšie peniaze pre psíčkarov, by boli záťažou pre mestský rozpočet. Poslanci tento návrh primátora na zrušenie môjho uznesenia schválili. Pri ďalšom bode programu (rozpočtu) som sa rozhodol dať pozmeňujúci návrh, že ak sa mestu zdá veľa 62.000 eur, ktoré vyzbiera z daní za psov, tak nech vyčleníme aspoň 31.000 eur. Ani tento môj návrh neprešiel.

Takže psíčkari ale aj nepsíčkari v Martine. „Veľká vďaka“ patrí vedeniu mesta, ktoré navrhlo zrušiť pôvodne schválené uznesenie, ktorého cieľom bolo zlepšiť kvalitu života v našom meste.

A potom sa niet čomu čudovať, že poslanci odmietnu hlasovať za plánovaný rozpočet mesta Martin, keď dobré návrhy pre mesto sú zhadzované zo stola. 

PS: Samozrejme, že každý zodpovedný majiteľ psa za sebou uprace a možno časom naučíme aj psíkov po sebe upratať. No a nezabudnite zaplatiť dane. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zmeny v Smere: Kaliňáka by mohol nahradiť Kaliňák

V sobotu o podpredsedoch rozhodne pracovný snem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Rozpadne sa jedna z najlepších fakúlt na Slovensku?

Prečo je vzbura na jednej z najlepších slovenských fakúlt.

Stĺpček Jakuba Fila

Fico sa obklopuje trollmi, lebo si chce v politike už len tak trollovať

Na poslednú misiu chýba vízia.


Už ste čítali?