Čo s námestím Svetozára Hurbana-Vajanského?

Autor: Stanislav Thomka | 30.6.2020 o 21:55 | (upravené 30.6.2020 o 22:05) Karma článku: 1,84 | Prečítané:  490x

Už niekoľko rokov nám priamo pred očami chátra verejný priestor. Námestím Svetozára Hurbana-Vajanského v Martine je nepríjemnou vizitkou nášho mesta. Poďme to zmeniť. Spoločne.

Už niekoľko rokov nám priamo pred očami chátra verejný priestor. Námestie Svetozára Hurbana-Vajanského v Martine denne prejdú stovky ľudí smerujúci do centra mesta alebo na mestský úrad. Priamo z kancelárie primátora mesta vidieť spustošené námestie, zarastené burinou, plné odpadkov a rozpadnutých kachličiek. Ako symbol námestia viacerí označujú strom vyrastajúci z asfaltového chodníka.

Mesto Martin v roku 2008 pripravilo súťaž na rekonštrukciu námestia. Výsledok si môžete pozrieť na stránke ungroup https://architektura.ungroup.sk/portfolio/projekt/revitaizacia-vajanskeho-namestia-martin K samotnej realizácií nedošlo.

Súčasné vedenie mesta prišlo s návrhom, že by bolo dobré toto námestie prerobiť formou výstavby podzemných dvojpodlažných garáží s 300 stojiskami. Na samotnú realizáciu aktuálne nemáme finančné prostriedky.

Môžeme sa na toto chátrajúce námestie pozerať aj ďalšie roky, avšak nemusíme. Na júnovom mestskom zastupiteľstve som navrhol vedeniu mesta a poslancom, aby sme do revitalizácie tohto verejného priestoru zapojili aktívne dobrovoľníkov alebo školy. V spolupráci s útvarom hlavného architekta pripravme nízkorozpočtovú akciu a vlastnými silami, zapojením verejnosti či dobrovoľníkov sa pustime aktívne do tohto námestia. Zastupiteľstvo schválilo môj návrh a na najbližšom zastupiteľstve bude otvorená téma revitalizácie námestia v samotnom centre mesta Martin.

Prikladám aktuálne fotky námestia pre lepšiu predstavivosť. Už len, keď vytrháme burinu a odstránime odpadky, tak námestie bude vyzerať lepšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zmeny v Smere: Kaliňáka by mohol nahradiť Kaliňák

V sobotu o podpredsedoch rozhodne pracovný snem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Rozpadne sa jedna z najlepších fakúlt na Slovensku?

Prečo je vzbura na jednej z najlepších slovenských fakúlt.

Stĺpček Jakuba Fila

Fico sa obklopuje trollmi, lebo si chce v politike už len tak trollovať

Na poslednú misiu chýba vízia.


Už ste čítali?